ФОТО
ВІДЕО

Лайки — загальна назва порід мисливських собак північної лісової зони Європи і Азії.

Голова клиноподібної форми, стоячі загострені вуха, заломлений кільцем хвіст, зріст від 38 до 63 див. Шерсть пряма, підшерстя густе, забарвлення різноманітне.

Лайки використовуються для полювання на ведмедів, хутрових звірів (білок, соболів, куниць та ін.), на копитних тваринах (лосів та ін.), на лісову і водоплавну дичину. Розшукавши звіра або птицю, лайка привертає їх увагу гавк ітом і затримує до підходу мисливця. З віра та птицю переслідує мовчки.

На основі лайок, з якими полювали корінні народи північних лісів, в Росії і Скандинавії були виведені ряд стандартних порід. Міжнародною кінологічною федерацією визнано 3 породи лайок як «власність» Росії (тобто міжнародні стандарти цих порід засновані на стандартах Російської кінологічної федерації), одна з них — западносибірськая лайка.

 

Західносибірськая лайка.

Назви цих порід на офіційних мовах МКФ слідують російській термінології і використовують слово laika. Зах. сибірськая лайка - найвитриваліший представник собачого племені. У полюванні невтомна. Використовується для полювання на крупну дичину: кабана, лося, ведмедя і вовка, але вважається не перевершеною в полюванні на соболя. Висота 51- 61 см., вага 18-23кг. Шерсть коротка, така, що стирчить, на шиї утворює розкішний комір. Лайки - відмінні друзі своїх власників.